Nieuws Nieuw in onze community: Fokker Services Group
Met trots heten wij Fokker Services Group welkom in onze community. Fokker Services is een internationale luchtvaartdienstverlener, die onderhouds-, reparatie- en revisiediensten voor vliegtuigen en vliegtuigcomponenten uitvoert. Ze zijn actief in de commerciële, VIP-, vracht- en defensiemarkten en ondersteunen wereldwijd meer dan 1.500 vliegtuigen. Wij spraken Nathalie van der Valk, Director People & Culture.
“Ik ben bij Fokker Services begonnen nét na de overname, vijf jaar geleden. Het was toen mijn rol om de verschillende locaties te harmoniseren en de afdeling People and Culture verder te ontwikkelen en op te zetten. We hebben vijf locaties: Hoofddorp, Schiphol, Woensdrecht, Atlanta (Verenigde Staten) en Singapore.”
Bij Fokker Services Group werken wereldwijd ca. 1.000 mensen. Ongeveer 700 daarvan werken in Nederland. Dit aantal is in de afgelopen vijf jaar met 30% gegroeid. De omzet is in die periode verdubbeld van 150 naar 300 miljoen. Richting de toekomst heeft het bedrijf de wens om nog verder te groeien.
Instroom
Net als bij andere bedrijven op Schiphol, is het binnen Fokker lastig om technisch personeel te vinden; gemiddeld staan er 40 vacatures open. Hoe pakken zij dit aan? Nathalie: “Wij steken veel energie in ‘zaadjes planten’ en zichtbaarheid genereren, vooral bij jonge mensen. Dit doen wij via de reguliere branding- en social media kanalen, recruitment- en search campagnes. Verder laten wij ons op verschillende scholen en evenementen zien. We werken samen met TU Delft, hogescholen, studieverenigingen, AMTS Qurio (vroeger de bedrijfsschool van Fokker), diverse ROC’s en zowel in Nederland als in België doen wij aan sponsoring. Een mooi voorbeeld hiervan is onze ondersteuning van de talentvolle Nederlandse para-atlete Kiki Hendriks.”

“Wij geloven in de kracht van de juiste persoon op de juiste plek”, vervolgt Nathalie. “In deze uitdagende arbeidsmarkt nemen we zelf het initiatief: we leiden technisch talent intern op, bieden certificeringsprogramma’s aan (ook voor PARTS), en werken actief samen met stagiairs. Daarnaast benutten we ons sterke medewerkersnetwerk om nieuwe collega’s aan te trekken.”
Vijfendertig nationaliteiten
Eenmaal aangenomen besteedt Fokker Services veel aandacht aan de onboarding van nieuwe mensen. Zo zijn er onboardingsdagen, terugkomdagen en om zich continu te blijven verbeteren, vragen ze actief om feedback van nieuwe medewerkers. Hun frisse blik helpt ons om processen te optimaliseren en de onboardingervaring verder te versterken. Naast de feedback van nieuwe medewerkers, vinden zij ALLE feedback belangrijk. De resultaten van de medewerkerstevredenheids- en betrokkenheidsonderzoeken worden per team teruggekoppeld. En vervolgens pakt de leidinggevende de eventuele aandachtspunten op met zijn/haar team.” Op de vraag of er ook specifiek aandacht wordt besteed aan diversiteit en inclusie binnen Fokker, antwoordt Nathalie: “Iedereen is welkom bij ons. We hebben bijna 35 verschillende nationaliteiten binnen ons bedrijf en daar zijn we trots. Om taalbarrières te verkleinen en samenwerking te versterken, bieden we zowel Nederlandse als Engelse taallessen aan. Daarnaast organiseren we elk kwartaal een inspirerende Lunch & Learn-sessie rond thema’s als samenwerking en inclusiviteit."
Verbinding, samenwerking en well-being
“Eenmaal binnen zetten we ons actief in om medewerkers zich verbonden te laten voelen en langdurig aan boord te houden. Bij Fokker geloven we in de kracht van verbondenheid — We Care is niet voor niets een van onze kernwaarden. Zowel richting onze medewerkers, richting onze klanten als richting onze omgeving”, vertelt Nathalie. “Verbinding en samenwerking zijn voor ons belangrijke pijlers. Well-being en coaching vormt daarnaast ook onderdeel van onze bedrijfsvoering. Het is belangrijk dat mensen zich op hun plek voelen en zich kunnen ontwikkelen. Dit nemen wij ook mee in onze leiderschapsprogramma’s; zodat de leidinggevenden regelmatig toetsen bij hun medewerkers hoe het met ze gaat en of ze op hun plek zitten. Er heerst bij ons een informele cultuur; de interne contacten zijn laagdrempelig en de communicatielijnen zijn kort. Zelf vind ik dat heel fijn. Heb je een idee? Kom binnen bij de CEO, dan praten we erover. Thuiswerken? Geen probleem, maar wees wel bereid om je collega’s met regelmaat fysiek te treffen. Het gaat om de connectie.”

Ontwikkeling, maar ook fun
“Wij hebben het goed geregeld voor onze medewerkers. Wij kennen goeie arbeidsvoorwaarden, bij ons ontvang je een goed salaris en er is ruimte voor ontwikkeling en doorgroei. Via ons e-learingplatform, kun je je softskills trainen, coachingsvouchers of een loopbaancoach krijgen, er zijn trainingen voor leidinggevenden en fit for the future/wat ga je doen na je pensioen-modules voor de oudere doelgroep. Ook bieden wij cursussen aan in relatie tot ‘well-being’, zoals stoppen met roken, slaap, meditatie, gezonde voeding. We willen met ons aanbod alle doelgroepen binnen ons bedrijf aanspreken. Ook organiseren regelmatig leuke activiteiten voor onze medewerkers. We hebben een laag uitstroompercentage, mensen werken met passie voor hun vak!”
Duurzaamheid
Daarnaast hebben wij duurzaamheid hoog in het vaandel staan. Zo zetten wij ons in voor duurzame luchtvaart, met projecten zoals Fokker Next Gen en samenwerkingsinitiatieven als AeroDelft en Elysian Aircraft.”
Lidmaatschap LCS
Waarom wilde Fokker Services toetreden tot de LCS-community? “Om een waardevolle bijdrage te leveren met onze kennis en ervaring in de luchtvaart; de dingen die goed gaan, maar ook de lessen die we geleerd hebben. Wij vinden het leuk om dit te delen en belangrijk om hier transparant in te zijn. Want alleen door kennisuitwisseling en samenwerking kom je verder. Ik geloof in de kracht van netwerken," besluit Nathalie.
Fotografie Nathalie van der Valk: Natasja Wagner | Wagnerfotografe
Meer informatie over toetreden tot onze community? Kijk hier of neem contact op met Frank van der Laan via frank.van.der.laan@schiphol.nl





